Skuadra e Real Madrid-it është eliminuar nga Kupa e mbretit pasi është mposhtur 1-2 në “Santiago Bernabeu” përballë Leganes.

Golat në këtë takim për skuadrën e Leganes i shënuan, Gabriel dhe Erso, ndërkohë golin e vetëm për Realin e shënoi Karim Benzema.

Real Madrid e kishte fituar ndeshjen e parë 0-1, por kjo nuk i mjaftoi të kualifikohet tutje.