Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në futbollin turk.Pas përfundimit të ndeshjes, Canspor – Sultangazisport, tifozët janë futur në fushë dhe kanë sulmuar futbollistët miq, që në këtë rast janë lojtarët e Canspor, shkruan GazetaBlicLojtarët e Canspor kanë pësuar lëndime të rënda nga ky incident.
Katër prej futbollistëve turq janë shtruar menjëherë në spital nga ky incident.Lojtari Serbay Keskin, mesfushori Jesus Fuat Uncle, portieri Miraç Aid dhe mbrojtësi Muhammet Çetin Polat u plagosën dhe u dërguan në spital.