Pritet që sot të mbajë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë. Parashikohet që temperatura e mëngjesit të jetë prej -2 deri 4, ndërsa ditore prej 12 deri 22 gradë celcius.
Metereologët parashikojnë që gjatë javës së ardhshme të ketë reshje të shiut, sidomos në pjesën perëndimore të vendit.