Skuadra e Liverpoolit ka fituar me rezultatin 0-5 në takimin e sotëm ndaj Portos.
Ky takim u zhvillua në kuadër të raundit të 16’të të Champions Leaguea.
Sadio Mane, Firmino dhe Salah shënuan golat për skuadrën e Liverpoolit.
Sadio Mane tashmë është lojtari i katërt i Liverpoolit që ka shënuar hat-trick në Ligën e Kampionëve, pas Michael Owen, Yossi Benayoun dhe Philippe Coutinho.