Pse u tërbuan sllavo-komunistët shqiptarë?

Replike e detyruar me bolshevikun Petro Koci e militantet historiane te bunkereve te Diktatures..

Mjaftoi sjellja e eshtrave te patriotit e nacionalistit te flakte Mit’hat Frasheri ne Atdhe qe histeria e terbimi i sllavo-komunistreve shqiptare te dilte nga arkivat stalinisto-enveriane e minjte militante te tyre te dilnin nga kanalet e te qelbnin serisht dynjane…

Te njejtin terbim histerik ata treguan edhe kur eshtrat e Mbretit Zog erdhen ne Atdhe..apo edhe ato te patriotit tone te madh kombetar Konica pushuan po ne token meme…

Radhazi…bolsheviku Petro Koci..e komunistet e pa ndreqshem M.Xhafa e Porodini por edhe historianet e dale nga bunkeret e Diktatures si Xhufi e Milo apo edhe kelyshi i tyre i ri Marengleni e nje pseudo-gazetar tipik komunist i ndyre e i felliqur si njefare Xhevdet Shehu e gazeta e tij antishqiptare Dita…po hedhin balte pa reshtur e po vjellin helm e vrer kunder patrioteve e nacionalisteve te ndershem shqiptare dhe nen ze e me ze…permese falangave te pjerdhura te veteraneve te tyre qe vetem shtohen e kurre nuk paksohen po ulerasin per rikthimin e Diktatures e te Diktatorit… sic ishte ne menyre kaq flagrante rasti i fundit i festimit te ”clirimit” te Tiranes me 17 nentor 2018 ne shtatoren e Ushtarit te Panjohur ne kryeqytet..

…Historia duhet shkruar e duhet thene ashtu sic ka ndodhur e ashtu sic eshte dhe krejtesisht pa as me te voglin ngjyrim politik ndaj duhet sqaruar njehere e mire se…

…Ne kolaboracionistet e tradhetaret shqiptare sic na quani jo pa qellim ju..qe u dashkemi ti kerkojme falje Shqiperise e shqiptareve ..[ nderkohe qe ju kurre nuk kerkuat e as qe keni ndermend ti kerkoni falje ketij vendi e ketij populli per mijera te vraret e komunizmit tuaj bastard.]…..ne asnje rast te vetem nuk u lidhem as me fashizmin e as me gjermanin kunder vendit e popullit tone dhe kurren e kurres nuk e vrame ate pas shpine e as i lyem duart me gjak shqiptari…..por u lidhem me ta ne rethana te caktuara e me nje qellim te vetem.. kunder jush bolsheviko-komunisteve te stepave te Uraleve e pjellave te ndyra te Moske – Beogradit per te penguar ardhjen tuaj ne pushtet e pushtimin e Shqiperise nga bastarde te sojit tuaj kriminal… dhe historia e Shqiperise e 1944 -1990…na dha te drejte unikale NE e jo Juve…

….Ne asnje menyre e ne asnje rethane ne nuk duhet ti lyejme duart me gjakun e vellezerve tane …porosiste gjate luftes nacionalisti Mit’hat Frasheri…

….Ballit ti bini fort e ti Q…i Nenen duke mos lene te gjalle asnjerin prej tyre ne kembe…porosiste komunisti e komandantit juaj kriminel Enver Hoxha po gjate luftes…

Ndaj qe ketu e se pari cdo lloj komenti tjeter se kush i vrau shqiptaret gjate luftes se tyre civile 1941- 44 qe nisi si clirimtare e perfundoi si antishqiptare…besoj se do te ishte i tepert…

Ashtu sikurse fakti tjeter qe nuk do me asnje lloj komenti … se kush e mbushi Shqiperine qe nga 1944 – 90…me 52 burgje ….. 24 Kampe internimi..me shqiptare te vrare e te pafajshem numri i te cileve i kalon te 7 .000…me mijera te debuar e internuar,,,me mijera te persekutuar e tortuar..me mijera te zhdukur pa gjurme e te lene deri edhe pa varr… etj etj…..

Me fakte e dokumenta historike e arkivore vertetohet katerciperisht se Enveri juaj ishte agjent e spiun i SIM-it italian e as Zogu, Konica apo edhe Mit’hati …se Nexhmija juaj ishte Anetare e Partise Fashiste italiane e asnjeri prej nacionalisteve -tradhetare te llogjikes e gjykimit tuaj te ndyre antishqiptar… se po vete ju me pas i shpallet agjente e tradhetare edhe Mehmetin, Kadriun, Beqirin , Dumen, Fecorin, Abdylin, Kicon, Mihallaqin…etj etj pa mbarim…nderkohe qe Shqiperia e shqiptaret e ndershem kurre nuk e drejtuan gishtin per tradheti ndaj nacionalisteve e patrioteve te tyre te vertete qe ju e barbarizmi komunist e kriminal i juaji i denuat me vdekje e i detyruat te marrin arratine neper bote…

…Nese do te lidheshe me ne do te kishim bere nje bust prej Ari..i pat thene komunisti juaj kriminel Mehmet Shehu ..patriotit trim verior Prek Cali…nderkohe ge ky i fundit ju pergjigj se….po si me u lidh me ju kur ju u lidhet e u bashkuat me armikun me te eger e shekullor te shqiptarit…shkjaun serb… edhe ky fakt kokeforte besoj se nuk ka nevoje per komente te teperta apo jo?

Ata…nacionalistet tuaj tradhetare luftonin e predikonin nje Shqiperi te lire e demokratike ku sejcili te jetonte i lire e ku te donte dhe te thoshte lirshem fjalen e mendimin e tij….ndersa ju ne te kunderten ..arratisjen apo ikjen e shqiptareve nga Atdheu i tyre prej mizorive e barbarive tuaja kriminale komuniste e cilesuuat Tradheti ndaj Atdheut dhe e denuat me plumb e litar pas qafe..fjalen e lire e zevendesuat me nenin famekeq 55 te Agjitacion-Propogandes dhe e konvertuat me Burg apo jo?…

E pra dallimi njerezor mes jush e nesh eshte esencial…dhe si Dita me Naten ….

Ishit ju qe e lidhet Qerren tuaj me sllavo-komunizmin euro-aziatik te Moskes , Beogradit e Pekinit ..dhe jo nacionalistet e patriotet te cilet qe ne ate kohe shihnin me vizion te qarte perparimtar e civilizues nga Amerika, Anglia, Italia e Gjermania apo jo?

Ishit ju…Enveri juaj pervers e Miladinet sllave e antishqiptare qe e tradhetuat dhe i ngulet thiken pas shpines Mareveshjes kombetare te Mukjes dhe jo ne nacionalistet e patriotet qe e thirrem dhe e ideuam ate per bashkimin tone kombetar pa ruse e sllave mes nesh.. apo jo?

Komunizmi nuk eshte e nuk ka se si te jete kurresesi shqiptar sepse ai predikon internacionalizmin…dmth. ..mungesen, mohimin e pronesine e Atdheut tend …komunisti eshte i pa Fe dmth. Ateist…ndaj dhe eshte i denuar nga Zoti..komunisti eshte i Pa bese ..ndaj dhe te vret pas shpine ..te vret naten e te qan diten… komunizmi eshte kunder familjes dhe tradicionit te saj…dhe predikon kolektivitetin e jeteses…ndaj dhe komunisti qe mbart vlerat me negative e te poshtra njerezore as ka qene, as eshte e as duhet te jete kurre shqiptar sepse shqiptari kurre gjate gjithe historise se egzistences se tij nuk i ka patur keto vese, cilesi e tipare kafsherore …ahhhh po sllavizmi eshte tipik shtrati e origjina e tyre dhe e juaja……ndaj dhe zgjidhni se cfare jeni e kujt vendi e populli i takoni ok?

Sepse NE jemi per toke e prone private te gjithe sejcilit c’ka sjell begati e mireqenie kombetare ndersa ju jeni per kolektivizimin ruso-sllav qe solli varferine ekstreme tonen…

Sepse ne jemi per ate qe cdo shqiptar i lindur ne token e vendin e tij duhet te jetoje si njeri e te kete edhe nje varr ndersa ju nuk te lini te jetosh normal e ti flakni deri edhe eshtrat ne Lume…

Sepse ne u perpoqem per te formuar shqiptarin dinjitoz e patriot ndersa ju krijuat Njeriun e ri vrases , spiun , pa personalitet e kriminel..

Sepse NE njohim e festojme vetem nje feste tonen kombetare…28 nentorin e Pavaresise ..ndersa ju celebroni 5 majin , 16 shtatorin e Pezes…16 tetorin e lindjes se komandantit ..29 nentorin e jugosllaveve etj etj….

Hero i popujve te Jugosllavise eshte shpallur e dekoruar Enveri juaj e asnje prej nacionalisteve tane apo jo ?

…..ndaj dhe………..

Nacionalisti Mit’hat Frasheri thoshte hapur e publikisht qe ne ate kohe se Partia jone eshte Shqiperia ndersa ju dje e sot kembengulni per te zezen tuaj ne ate se Partia eshte e para e duhet me shume se sa Shqiperia…

Te rrethuar me tela me gjemba..te mbushur me burgje e kampe internimi…te rreckosur e te uritur…te vrare e te persekutuar…te masakruar e te poshteruar Shqiperine e shqiptaret per 50 vjet me radhe e fatkeqesisht edhe sot… nuk e beri nacionalizmi e patriotizmi i Mit’hatit e as i Mbretit Zog apo i Konices por e bene Enveri e Mehmeti …Ramizi e Fatosi…Edvini e Gramozi juaj me shoke ok?

Ata e ne ..nacionalistet e patriotet e vertete e te ndershem te atij vendi ishim e jemi per te jetuar te lire e me dinjitet ne Atdheun tone ku edhe duam te na prehen eshtrat tona sepse kurre nuk i beme asnje te keqe vendit e popullit tone…ndersa ne te kundert ju qe e vrate dhe e burgoset ate duheni perzene nga ajo toke ..se vdekuri e se gjalli e duheni shpene prej andej nga mbite e nga erdhet..ne stepat e Babait tuaj Stalinit..e ne strofkat e shpellat e Miladineve e Dushaneve ne Beograd..apo deri ndoshta edhe ne Azine e larget te timonierit tuaj Mao Ce Dunit te Gardisteve te Kuq mizore e vrases…

Dhe fatkeqesia kombetare e atij vendi e atij populli ..po fale monstrave te kallepit tuaj vazhdon edhe sot ..e ndofta edhe me dhimbshem se sa dje teksa…te huajt vijne ne Shqiperi…kenaqen nga natyra bujare e saj…nga mikpritja tipike shqiptare,,klima, ushqimi, etj etj e premtojne se do te rikthehen e do te vijne serisht…ndersa…shqiptaret te cileve prej jush ju ka ardhur shpirti ne maje te hundes e ju eshte bere jeta -ferr …kerkojne te ikin nje ore e me pare e nga syte -kembet e thone se nuk duan ti shohin me bojen e as ti degjojne me emrin Atdheut te tyre…

E pra kjo eshte e quhet vazhdim i fatkeqesise sone te tmerreshme kombetare…dhe derisa vertet Shqiperia e shqiptaret te gjejne e te bejne dallimin sa me shpejt te jete e mundur ,,qarte e sakte se cilet jane Atdhetaret qe meritojne respektin e mirenjohjen e tyre…e cilet jane realisht Tradhetaret e tyre te vertete e qe duhen qerruar njehere e mire nga ajo toke…..lukunia e terbuar e ujqerve sllavo-komuniste do te vazhdoje ende te beje kerdine mbi ate vend e mbi ate popull te sterlodhur, te vuajtur e te genjyer…

A.R.DOSTI