Moti në Maqedoni do të jetë me diell, ndërsa në pjesët perëndimore me vranësira mesatare. Nëpër disa fushëgropa, duke përfshirë edhe të Shkupit do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës.

Temperaturat do të lëvizin prej tetë katër deri në 14 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare.