Para pak çastesh veprimtari i luftës së 2001 Musa Berisha, në profilin e tij në facebook është shprehur, me një postim të tij emocional për fëmjët e dëshmorëve dhe ish luftarëve të 2001

Ai në profilin e tij të Facebookut shkruan:

Zot shyqyr qe kelan vdekjen qe mos te zgjohen ata qe ran per komb dhe per flamur se kur ta shohin se si perqafohen ushtart e liris me jevgjit dhe ata qe i vran dje do kishin qajt veten pse ram per ket popuĺl ajeni ne dijeni se po shkelni amanetin e atyre qe ran per ideal ajeni te vetdishem se nuka ka vend ne tok po dhe ne jeten e amshushme per tradhtaret adini se nipat e deshmorve po i merni me vete po i beni tradhtar adini se vllezrve te tyre po ja lani trurin per nje post adini se me u zgju ata do ju kishin mallkuar ju qe me plot vet dije tradhtie po tradhtoni ata qe ran per nje ide te ruhet kombi feja dhe tradita e tyre mallkuar qofshi ju qe po tradhtoni idealin e tyre …