Barcelona, Sevilla dhe Federata e Futbollit të Spanjës kanë rëndë dakord që finalja e Kupës së Mbretit për vitin 2018 të zhvillohet në stadiumin e Atletico Madridit, “Wanda Metropolitano”.

Finalja mes Barcelonës dhe Sevillas do të zhvillohet më 21 prill.

Si opsion ishte edhe stadiumi “Santiago Bernabeu”, por Real Madridi refuzoi që të lejojë Barcelonën të luajë aty.

“Wanda Metropolitano” është stadiumi i ri i Atleticos ku po i zhvillon ndeshjet për herë të parë këtë sezon (2017-2018) me kapacitet 68,000 vendesh