Një aksident me vdekje ka ndodhur në Itali dhe viktima, sipas medieve lokale, është një 43-vjeçar shqiptar.

Ai po punonte me një traktor për punimet e malit Zuccone. Burri, me origjinë shqiptare dhe banor në Tarsogno, ishte duke punuar me traktor kur mjeti përfundoi në një kanal.

Aksidenti ndodhi orët e vona të së hënës, por është bërë publik nga mediat lokale ditën e sotme.

Ka qenë gruaja e shqiptarit që ka njoftuar policinë, pasi i shoqi nuk kishte shkuar në shtëpi. Më të marrë njoftimin policia dhe zjarrfikëset kanë shkuar në vendin ku punonte 43-vjeçari, identiteti të cilit nuk bëhet i ditur nga raportimet e medieve italiane.

Më pas kanë mbërritur dhe njësitë speciale të karabinierëve. Trupi i viktimës u transportua në murg.