Author: Klik

Legjenda e futbollit turk Hakan Shukur,ka një prosi për Thaçin dhe Haradinajn: Ktheni prap të deportuarit

Legjenda e futbollit turk, Hakan Sukur, që me prejardhje është nga Kosova, ka shkruar në Twitter për rastin e fundit të deportimit të gjashtë turqve për në Turqi, njofton Klan Kosova. Sukur ka shkruar duke kërkuar nga kryeministri, Ramush Haradinaj e presidenti, Hashim Thaçi, që të shkarkojnë njerëzit përgjegjës e të kthejnë prapa të deportuarit. “Si djalë i prindërve nga Prishtina, kërkoj nga ju që të ndaloni këtë nonses që po bëni duke e poshtëruar vendin tuaj”, shkruan Sukur, njofton Klan Kosova. “Detyra juaj nuk është vetëm të shkarkoni zyrtarët përgjegjës, por edhe t’i ktheni ata burra përsëri tek...

Read More

Lëvizja BESA-Tetovë: Ganimete Rexhepi dhe Veli Abduli, sot tradhëtuan 17.000 Votuesit e pastër shqiptarë

Reagim Njoftojmë opinionin publik se votimi i dy këshilltarëve Veli Abduli nga fshati Xhepçisht dhe Ganimete Rexhepi nga Reçica e madhe, për të përkrahur kandidatin e BDI-së për kryetarë të këshillit komunal të Tetovës, është në kundërshtim me vendimin e degës së Lëvizjes Besa-Tetovë. Një herë njoftojmë opinionin se distancohemi nga një veprim i tillë, të cilin e vlersojmë si tradhti të votuesve të Lëvizjes Besa, për çka konform statutit do të ngremë para organeve partiake procedurë adekuate që të ndërmeren masa diciplinore. Deri në njoftimin e rradhës veprimet apo qëndrimet e këshilltarëve në fjalë nuk paraqesin qëndrimet e...

Read More

(VIDEO)Shihni si dridhej dhe shpërthen në lot Xhensila kur eleminohet nga Ethet e së Premtes

Ditën e sotme Xhensila Myrtezaj është një ndër këngëtaret më të njohura në Shqipëri dhe më të suksesshme. Por jo gjithmonë ka qënë aq e suksesshme. Në videon e bashkëngjitur lajmit mund të shikoni kohën kur Xhensila Myrtezaj konkuronte tek “Ethet e së Premtes”. Ajo ishte vetëm 14 vjeç kur mori pjesë dhe u eleminua nga gara. Në video mund të shikoni momentet kur Xhensila eleminohet nga konkurrimi duke shpërthyer në...

Read More

Letër fëmijëve që nuk u rritën kurrë

(Nga Fatmira NIKOLLI) Shpresoj të mos kesh ulëritur kurrë ‘përse kam lindur?’ Shpresoj se ke arritur në përfundimin, se ia vlente: me koston e vuajtjes, me koston e vdekjes. Jam kaq shumë krenare që të nxora nga asgjëja, me koston e vuajtjes, me koston e vdekjes”. Më vjen ndërmend Oriana Fallaci dhe fjalët me të cilat iu drejtua fëmijës që nuk lindi kurrë, ndërsa jam në mes pesë kazermave të ish-kampit të Tepelenës. Kam përreth, të mbijetuar, tanimë gjyshër, siç do të kishin qenë fëmijët që nuk u rritën kurrë, sepse nuk dolën kurrë të gjallë nga kampi. Fëmijën...

Read More

Sophia Loren: “Nëse s’ke qarë, sytë e tu s’mund të jenë të bukur”

Në moshën 30-vjeçare je i ri dhe i pasigurtë, 40 je i fortë dhe shpesh i lodhur, 50 je i mençur e ndoshta edhe disi melankolik. Dhe kur mbërrin në pragun e të 80-ve, me raste të kap dëshira t’ia nisësh së gjithës nga e para. Lind sërish nëpër kujtime dhe dashurohesh me të ardhmen. Kjo është vetëm një nga thëniet e Sophia Loren, femrës plot pushtet në kinematografi, një prej aktoreve më të dashura e të njohura në botë. Në vijim, ju njohim me disa nga shprehjet e saj më të bukura, që janë pjesë e frazeologjisë botërore,...

Read More