Author: Klik

LAJMI I FUNDIT/Lëndohet katër shtetas të Maqedonisë në një aksident në Bansko

Katër shtetas të Maqedonisë janë lënduar në një aksident komunikacioni që ndodhi në rrugën Dobrinisht-Bansko. Sipas agjencisë bullgare BGNES, të aksidentuarit janë dërguar në spital. Bëhet fjalë për tre meshkuj 48-vjeçar dhe një i moshës 41-vjeçar, të cilët për momentin ndodhen jashtë rrezikut për jetë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas informacioneve nga hetimet, ekzistojnë dyshime për përdorim të alkoolit nga ana e shoferit, të cilit i është bërë testi në...

Read More

ASH reagon ndaj shpifjeve të portaleve që i adresohen kësaj partie

Aleanca për shqiptarët shpreh indinjatë të thellë në lidhje me portalet të cilat u vendosën në funksion manipulimit dhe nxitjes, me qëllim përçarje të Aleancës për shqiptarët në vigjilje të Kongresit të saj partiak. Apelojmë mediat të cilat thirren si të pavarura, qofshin ato elektronike dhe te shkruara që mos të bien pre e këtyre manipulimeve por të ruajnë nivelin dhe të demonstrojnë se janë pararoje e demokracisë dhe vlerave që ngërthen ajo. Aleanca për shqiptarët është parti demokratike, në rritje e sipër dhe është e kuptueshme shqetësimin e oponentëve politik dhe portaleve të tyre partiake. Rikujtojmë mediat të...

Read More

Selmani: Me humbës si Kasami e Sela nuk fitohet BDI!

Gazetari dhe kreu i SHGM-së, Naser Selmani përmes një postimi ka thumbuar dy liderët e ASH-së, Ziadin Sela dhe ate të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami. Kryetari Gjorge Ivanov nuk e dekretoi ligjin për gjuhët. Kjo është meritë e BDI sepse ata ndihmuan rizgjedhjen e tij për president. Duke trumbetuar idenë mashtruese për kinse president konsensual në zgjedhjet presidenciale të vitit 2014, BDI ia zgjati jetën Gruevskit për tre vite dhe vazhdon t’i dëmotojë shqiptarët edhe sot e kësaj dite. Në vitin 2014, BDI pati shansin historik t’ia thejë një këmbë Gruevskit duke ia marrë presidencën, ama nuk guxuan. Establishemtni...

Read More

Lypësit në Dubai fitojnë deri në 60 mijë euro në muaj

Dihet botërisht se Dubai është një qytet i shtrenjtë ku lypësit mund të fitojnë “pasuri të vogël”, madje disa prej tyre fitojnë për një muaj deri në 60 mijë euro. Gjatë tri viteve të fundit, lypësit kanë shfrytëzuar në masë të madhe zemërgjerësinë dhe pasurinë e qytetarëve të Dubait. Edhe pse policia bën të pamundurën që t’i luftojë grupet e organizuara të lypësve profesionistë, numri i tyre është duke u rritur dita ditës. Fjala është për bandat nga Azia dhe Arabia Saudite që dërgojnë lypësit në Dubai, më së shpeshti me viza tremujore, dhe më pas ua marrin paratë...

Read More

Media greke citon Idrizin: Grekët do të pretendojnë tokën shqiptare me varret e ushtarëve grekë

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi gjatë një interviste në Fax Tv deklaroi se familjarët grekë nuk i marrin trupat e ushtarëve në vendin e tyre pasi pas disa vitesh, duke u bazuar në parimin “ku kemi varrezat, kemi atdheun”, do pretendojnë territoret shqiptare. Kjo deklaratë ka bërë jehonë edhe në mediat greke ku “Echedoros” duke cituar Idrizin shkruan: “Grekët do të pretendojnë tokën shqiptare me varret e ushtarëve grekë”. Shkrimi i “Echedoros” Kryetari i partisë PDIU tha për FaxTV se ndërtimi i varreve për ushtarët grekë në Shqipëri shkel të gjitha konventat ndërkombëtare. Sipas Idrizit...

Read More