Author: Klik

Zëvendësi i Gramoz Ruçit i nxjerr Edi Ramës, kartelën e të sëmurit psikik(Dokumenti)

Numri dy i Kuvendit të Shqipërisë në një postim të fundit në rrjetet sociale, i ka publikuar kryeministrit Edi Rama kartelën psikike. Nënkryetari i Kuvendit, që drejtohet nga Gramoz Ruçi, Edi Paloka, e ka quajtur Edi Ramën një psikopat dhe për këtë i ka vënë në dispozicion, edhe një kartelë të lëshuar nga spitali psikiatrik vite më parë, ku duket qartë emri i pacientit të sëmurë, Edi Rama, që sot është kryeministër i vendit.. “Lexova rastësisht që një nga tiparet e psikopatëve ishte që nuk arrinin të dallonin të mirën nga e keqja, si rrjedhojë të lejuarën nga e...

Read More

Deklarohet gruaja e Oliver Ivanoviqit për akuzat se ajo është përfshirë në vrasjen e tij

Milena Bogdan fillimisht ishte vetë e interesuar të japë dëshmi në Prokurorinë e Kosovës për vrasjen e bashkëshortit të saj Oliver Ivanoviq. Por, më vonë, ajo u shpërngul në Beograd, ku edhe u punësua në zyrën e Kryeministres serbe dhe nuk erdhi në Kosovë për të dëshmuar. Së fundmi, televizioni publik ka publikuar të dhëna ku thuhet se Milena ishte rekrutuar nga shërbimi sekret serb dhe bashkëpunoi në vrasjen e bashkëshortit të saj. Prokuroria Speciale në Kosovë për këtë nuk ka informacione Vrasja e Oliver Ivanoviqit ka tërhequr vëmendjen e opinionit botëror dhe ndërkombëtar. Deri tani ishte e paqartë...

Read More

Messi nuk ndalet, dy çmime në një ditë

Trofetë për Lionel Messin nuk kanë të ndalur. Së fundmi, ylli i Barcelonës ka marrë çmimin si golashënuesi më i mirë i sezonit 2017-2018, i njohur ndryshe si “Pichichi”. Lionel Messi nuk njeh të ndalur për sa u përket trofeve personal. Ylli i Barcelonës së fundmi ka marrë sot çmimin si golashënuesi më i mirë i sezonit 2017-18, i njohur ndryshe me emrin “Pichichi”. Autori i 34 golave në La Liga sezonin e kaluar, ndërsa ky është trofeu i pestë për Messin në Spanjë. Sakaq, Messi mori edhe çmimin “Lojati i Vitit” që mban emrin e Alfredo Di Stefano....

Read More

Floriana Garo nuk ‘ngopet’ me pushime, shikoni ku ndodhet ajo tani (FOTO)

Ish-moderatorja e njohur shqiptare, Floriana Garo, prej më shumë se sa një viti ka hequr dorë nga televizioni dhe tashmë është duke shijuar jetën e saj si një nënë e mirë për vajzën e saj Adia. Një mënyrë e mirë për të kaluar kohën duket se për është të bëjë pushime. Por Floriana duket se nuk ngopet me detin dhe rrezet e diellit. Në profilin e saj në rrjetet sociale, ajo ka postuar gjatë ditës së sotme një fotografi, ku etiketon si vendndodhje një prej plazheve më të bukura në botë, Sharm El Sheikh në Egjipt, ndërkohë që duket...

Read More

Çmime të reja të derivateve të naftës

Çmimet e benzinës nga mesnata e sotme do të ulen për 4.5 denarë, të dizelit për tre denarë, ndërsa të vajit ekstra të lehtë për 3.5 denarë, njoftoi kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetikë, Marko Bisllimovski. “Sot e kemi një prej uljeve më të mëdha të çmimeve të benzinave dhe të dizelit që kur ekziston Komisioni Rregullator për Energjetikë. Kjo nuk është meritë e jona, e as paraprakisht me meritë apo faj tonin ishte rritja e çmimit të karburanteve, thjeshtë të tilla janë trendet në bursën për naftë. Ne vetëm e zbatojmë metodologjinë e cila është pjesë e marrëveshjes...

Read More