Author: Klik

Lidhi kurorë me një mashkull,ish-moderatori i Top Channel fshin të gjitha rrjetet sociale

Ish-moderatori i “Top Select” gjatë sezonit të fundit të këtij emisioni, Mishel Rrena, u martua pak ditë më parë me partnerin e tij Tian, duke shënuar kështu martesën e parë Gay, të një personazhi publik shqiptar. Sipas disa informacioneve dhe fotove të ‘Xing .al’, moderatori u martua në Londër. Por siç pritej, Mishel duket se ka marrë mesazhe dhe komente nga më negativet për faktin që ai është martuar me seksin e njëjtë dhe për këtë arsye ka mbyllur të gjitha llogaritë e tij në rrjetet sociale. Emri i tij nuk figuron më as në Facebook dhe as në...

Read More

Kurban Bajrami, çfare ushqimesh nuk duhet të mungojnë në tavolinën tuaj

Kjo festë është një nga 2 festat më të rëndësishme të besimtarëve muslimanë: Fiter Bajramin dhe Kurban Bajramin. Kjo e fundit, sipas traditës islame, nderon gatishmërinë e Ibrahimit të flijojë djalin e tij, Ismailin, si vepër e nënshtrimit ndaj urdhrit të Zotit, para se Zoti të ndërhyjë, përmes engjëllit të tij Xhebrailit dhe të njoftojë Ibrahimin se flijimi i tij është pranuar tashmë. Emërtimi “Kurban Bajrami” në gjuhën shqipe është huazim nga turqishtja – Kurban Bayram?, që do të thotë “Festa e Flijimit”. Në kalendarin hixhri (islam), Kurban Bajrami bie në ditën e 10-të të muajit Dhulhixhxhe dhe zgjat...

Read More

Vdiq Kofi Annan, diplomati që “ringjalli” OKB-në dhe roli për Kosovën!

Kofi Annan, afrikani i parë me ngjyrë që është emëruar Sekretar i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, ka vdekur në moshën 80 vjeçare në Zvicër, kanë njoftuar ndihmësit e tij. Ai ka vdekur paqësisht të shtunën, pas një sëmundjeje të shkurtër, ka thënë fondacioni i emëruar sipas emrit të tij. Annan ka shërbyer dy mandate si shef i OKB-së, nga viti 1997 deri më 2006 dhe ishte nderuar me Çmimin Nobel për Paqe për punën e tij humanitare. Më vonë ai ka shërbyer si i dërguar special i OKB-së për Siri, duke udhëhequr përpjekjet për të gjetur një zgjidhje...

Read More

Partia maqedonase formon Institut Evropian me emrin e ish-të akuzuarit nga Haga! (FOTO)

Partia “Të Bashkuar për Maqedoninë” që është themeluar nga Lube Boshkovski, ish-ministri i brendshëm që u akuzua për krime lufte nga Tribunali i Hagës ka një risi, që nga disa portale pro-VMRO-së është quajtur skandaloze, informon INA. Në Twitter është zbuluar se kjo parti ka themeluar një Institut Evropian të pagëzuar “Lube Boshkovski”. Boshkovski është kryetari i partisë “Të Bashkuar për Maqedoninë dhe këshilltar aktual i kryeministrit Zoran Zaev për investime të huaja. Ai ishte i dënuar nga Tribunali i Hagës, për shkak të krimeve të luftës ndaj shqiptarëve gjatë konfliktit të vitit të 2001. Boshkovski gjatë vitit 2001...

Read More

Video/ ‘Ma hoqe trurin’, i ftuari nuk përmbahet, puth në buzë papritur gazetaren

Është thuajse e pamundur që në transmetime direkte të shmangen situata që ndoshta nuk do duhej të transmetoheshin në televizor dhe një gjë e tillë ka ndodhur edhe gjatë edicionit informativ në “Tgr”, kanali italian. I ftuar në studio ka qenë Gene Gnocchi i cili kishte shkuar për të folur për spektaklin e tij, por është mahnitur aq shumë nga gazetarja sa nuk është përmbajtur. Ai fillimisht i tha gazetares Maria Grazia Lombardit se është e mrekullueshme dhe u ngrit nga vendi papritur për ta puthur në buzë. “Mund të them diçka? Po të dëgjoja duke lexuar lajmet, ma...

Read More