Author: Klik

Lirohen 7 kuksianë të arrestuar për protestën, 4 në burg. Emrat

Gjykata e Apelit të Shkodrës liroi 7 nga 11 kuksianët, të cilët u arrestuan pas protestës në Rrugën e Kombit. Gjykata la në burg Elton Cengun, Florin Onuzin, Xhevahir Gashin dhe Vasil Laçin. Ndërsa për Shpëtim Toda, Xhevahir Hereni, Shkëlqim Vata, Ervis Ruçi, Rasim Onuzi, Abdi Haziri dhe Edmond Matmuja. Në seancën e ditës së sotme të zhvilluar në Shkodër ishin të pranishëm edhe deputetë të opozitës si dhe familjarë të të arrestuarve. Ndërkohë, jashtë ambienteve të gjykatës qëndruan protestues të...

Read More

Taravari: Gostivari është i bllokuar totalisht nga qeveria Zaev-Ahmeti

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët njëherësh dhe kreu i Gostivarit, Arben Taravari, në një intervistë të realizuar për Makpress ka sqaruar për problemet që ai hasë si kryetar Komune, dhe menyren si i trajton ato. “Unë jam çdo ditë me qytetarët e mi, shpesh herë i qetësojë, sepse shumë prej tyre janë të revoltuar,të zhgënjyer nga BDI-në dhe LSDM-në. Unë nuk kam dyshime,sepse kur ka një qëllim të sinqertë,të pastër rezultatet janë të pashmangshme. Jam i bindur se në fund, ata që pengojnë do të turpërohen dhe do të kafshojnë ndërgjegjen e tyre”.Për kryetarin prioritet janë qytetarët e...

Read More

Në emër të Birit të Kurvës

Nga Dritan LACI Çdo duhej të bëntë më shumë një mazhorancë klienteliste se sa një fund tipik Narkoshteti që përfundon duke eleminuar njëri-tjetrin në emër të Birit të Kurvës.. E djeshmja na tregoi edhe njëherë se sa rëndë është cenuar morali i kësaj mazhorance që nuk i lutet më Zotit për shpetim por shpirtit dhe birit të Kurvës… Saimir Tahiri nuk ka fytyrën e Krishtit as atë Muhamedit. .. Edi Rama ia ka friken! Ai e di që me dorën e tij ka prodhuar një Judë që mund ti shpërthejë në dorë nga momenti në moment… Një Judë që...

Read More

Mbledhje në kryesin e BDI-së. Ja për çfarë do të diskutojnë

Sot Bashkimi Demokratik për Integrim do të mbajë mbledhjen e rradhës të kryesisë qendrorë në të cilën do të japin llogari funksionarë të lartë qendrorë dhe lokal të partisë, njofton Zhurnal. Edhe në këtë takim flitet se temë kryesore e debatit do të jetë sfera e arsimit, si një nga sferat që kohës së fundit është atakuar më së shumti nga ‘skandale’ të mundëshme në librat shqip. E me këtë rast pritet që të debatohet mbi këtë temë dhe të gjindet problematika dhe mënyra se si mund të zgjidhen të...

Read More

Aksident në autostradën Tetovë-Shkup. Ka të lënduar

Mbrëmë rreth orës 01.00 në autostradën Tetovë-Shkup, afër fshatit Zhelinë, është përplasur një motoçikletë pa targa, i cili pa leje për vozitje është vozitur nga S.I.(25) nga fshati Rogle, Tetovë dhe veturës (Audi A4) me targa nga Shkupi, e drejtuar nga Xh.I.(51) nga fshati Gërcec, Shkup. Gjatë përplasjes është lënduar motoçiklisti, i cili me veturën e njëjtë është dërguar dhe mbajtur në Spitalin Klinik në Tetovë. Kontroll në vendngjarje ka kryer ekipi i SPB-së në...

Read More