Argjentina rrezikon shumë të kualifikohet në Botërorin “Rusi 2018” pasi në ndeshjen vendimtare kundër Perusë nuk arriti të marrë më shumë se një barazim pa gola.

Lionel Messi kishte rastin e artë për të kaluar skuadrën e tij në avantazh por gaboi rëndë.

Argjentina ndeshjen e fundit për kualifikime në Botëror do ta zhvillojnë në transfertë kundër Ekuadorit dhe vetëm fitorja do ta dërgonte atë në “Playoff”.