Përleshje mes dy grupeve në Kumanovë

Përplasje fizike që ka degjeneruar edhe me armë mes dy grupeve në Kumanovë. Alsat mëson se të paktën 1 është i lënduar dhe dërguar në spital ndërsa disa të tjerë…

Messi rikthehet në stërvitje

Lionel Messi është rikthyer në stërvitje. Barcelona ka marrë lajme shumë të mira pasi futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave u rikthye në punë. Ai mungoi 11 ditë…

VIDEO/ Kuksianët i tregojnë vendin Edi Ramës

Pas qytetarëve të Hasit, edhe ata të Kukësit e kanë pritur me protesta kryeministrin Edi Rama. Nën thirrjet ‘Rama ik, Rama ik, Turp, turp, turp’. Me qindra qytetarë kuksianë janë…

Parulla/Një grek më pak, një bastard më pak!

Po luhet në “Selman Stërmasi” sfida më e rëndësishme e javës së 10-të të Kategorisë Superiore mes Partizanit dhe Skënderbeut. Në stadiumin e kryeqytetit ka një numër të konsiderueshëm tifozësh,…

“Titanik 3”, përplasje verbale në Gjykatë

Dëshmitari Veton Kiki duke dëshmuar për rastin gjyqësor “Titanik 3” tha se në momentin kur ka shkuar për të dorëzuar materialin zgjedhor në Këshillin Zgjedhor Komunal, i akuzuari Ismet Guri…

Gjenerali i ministrisë së vdekur

Nga Avni Delvina ….Gjeneralit ju kujtua romani i famshëm i shkrimtarit të madh me mbledhjen e eshtrave të ushtarëve italianë. Buzëqeshi me një vetëkënaqësi të dukshme duke ditur dhe vlerësimin…