Month: October 2018

Përleshje mes dy grupeve në Kumanovë

Përplasje fizike që ka degjeneruar edhe me armë mes dy grupeve në Kumanovë. Alsat mëson se të paktën 1 është i lënduar dhe dërguar në spital ndërsa disa të tjerë janë me plage më të lehta. Ende nuk dihet motivi i përplasjes mes dy grupeve dhe policia është në vendngjarje. Dyshimet e para flasin për grupe me veprimtari kriminale dhe dhënie fajdesh. Ministria e Brendshme pritet të dal me hollësi lidhur me këtë...

Read More

Kasami: Zaev ka marrë vota nga shqiptarët, duhet t’u përgjigjet kërkesave të tyre

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në konferencë për shtyp e pyeti kryeministrin Zaev nëse duhet përsëri të kthehen hapjet e kutive të Pandorës, që kur Zaev deklaroi se nuk është e nevojshme zgjerimi shtesë i “Kutisë së Pandorës” si përgjigje ndaj kërkesave të dy partive politike shqiptare, Besa dhe Aleanca për Shqiptarët. Kasami tha se nuk do të kushtëzojnë duke theksuar se nëse Zaev nuk i pranon kërkesat e partisë, ata edhe më tej do ta përkrahin procesin për anëtarësimin në BE dhe NATO, njofton Telegrafi Maqedoni. “Barazia qytetare është diçka që të gjithë duhet të angazhohen. Këto...

Read More

Messi rikthehet në stërvitje

Lionel Messi është rikthyer në stërvitje. Barcelona ka marrë lajme shumë të mira pasi futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave u rikthye në punë. Ai mungoi 11 ditë për shkak të një frakture që pësoi në krah. Sulmuesi e pësoi lëndimin në ndeshjen për pozitën e parë ndaj Sevillas në Camp Nou. Ai megjithatë mungon në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndaj Cultural Leonesa. Ndërkaq, sipas të gjitha gjasave do të jetë i gatshëm për ndeshjen e fundjavës në La Liga dhe sfidën e Ligës së Kampionëve ndaj Interit që zhvillohet të martën më 6...

Read More

ASH: Policia po arreston aktivistët tonë vetëm pse kritikojnë Zaevin!

Në këto momente, në zyrat e NPK Proaqua në Strugë, inspektorë të policisë kanë shkuar të arrestojnë njërin nga të punësuarit e ndërmarrjes dhe aktivist të Aleancës për Shqiptarët. Aktivisti akuzohet se paska sharë dhe gjoja “kërcënuar” kryeministrin në një koment në rrjetin social “facebook”. Pra, policia din të veprojë kur në rrjete sociale shahet, ofendohet dhe kërcënohet kryeministri a nuk ndërmerr asgjë kundër nismave të shumta dhe kërcënimeve me jetë ndaj Ziadin Selës. E gjithë kjo bëhet për të shantazhuar dhe “disiplinuar” shqiptarët dhe opozitën shqiptare. Pyesim Zv. Ministrin e Policisë, Agim Nuhiun, se sa maqedonas janë marrë...

Read More

VIDEO/ Kuksianët i tregojnë vendin Edi Ramës

Pas qytetarëve të Hasit, edhe ata të Kukësit e kanë pritur me protesta kryeministrin Edi Rama. Nën thirrjet ‘Rama ik, Rama ik, Turp, turp, turp’. Me qindra qytetarë kuksianë janë mbledhur në shesh dhe kanë protestuar kundër Edi Ramës dhe taksave të tij. Ndërkohë në drejtim të eskortës së kryeministrit qytetarët kanë hedhur dhe flakadanë. Qindra të rinj kuksianë i thonë Edi Ramës; Ik Geplaatst door Partia Demokratike e Shqipërisë op Dinsdag 30 oktober 2018 Është dashur ndërhyrje e forcave të shumta të policisë të cilët nuk kanë lejuar turmën t’i afrohet kryeministrit. Në çdo qytet të Shqipërisë Rama është...

Read More