Month: April 2018

(VIDEO)Portret Satirik: Gafat e Gashit si të Thaçit, PO PO…

Portret Satirik: Gafat e Gashit si të Thaçit, PO PO NE DO T’JEMI NË QEVERI DHE JU DUHET TË RINI URT, URT. (VIDEO) A ju kujtohet kur Menduh Thaçi kryetar i PDSH-së i cili bërtiste përballë aktivistëve të PDSH-së, Po po, po ne do t’jemi në qeveri dhe ju duhet të rini urt, urt. Thaçi me këtë retorikë qesharake tashmë, por në atë kohë dukej si serioze dhe se mbështetësit e atëhershëm të Thaçit u bindeshin fjalimeve të tij, por edhe Thaçi i vlersonte si LUANA aktivistët e PDSH-së. Duke ndryshuar rrethanat politike dhe goditjet që i morri Thaçi...

Read More

Plani dhe harta për ndarjen e Maqedonisë

Zvonimit Trajkovic, këshilltar i diktatorit Sllobodan Milosheviq dhe të dënuarit për krime lufte Radovan Karaxhiq, në një intervistë për emisioni në “Vo Centar” tregon një plan për ndarjen e Maqedonisë, transmeton agjencia e lajmeve INA. Sipas kësaj harte dhe plani Maqedonija do të ndahej në dy pjesë, dy të tretat do ti takonin Shqipërisë, ndërsa një e treta Bullgarisë. Trajkovic thotë se, thirret në burimet e shërbimit sekret gjerman. Këshilltari i Milosheviqit tregon një takim mes lordit David Oven dhe diktatorit Sllobodan Milosheviq, të realizuar në vitin 1996. Ai thotë se, Lordi Oven e ka pyetur Milosheviqin se deri...

Read More

Barcelona shpallet kampion i La Ligës për herë të 25-të

Deportivo dhe Barcelona kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Municipal de Riazor”, ku katalanasit edhe matematikisht u shpallën kampion për herë të 25-të në La Ligën spanjolle. Barcelona e ka mposhtur 4-2 Deportivon në stadiumin “Municipal de Riazor”, për t’u shpallur edhe matematikisht kampion i Spanjës për sezonin 2017-2018. Philippe Coutinho (7’) dhe tripletë nga Lionel Messit (38’, 82’ e 86’) për Barçën, kurse Lucas Perez (40’) dhe Emre Colak (64’) shënuan për vendasit, që bënë paraqitje fantastike, të cilët, edhe matematikisht, bien nga La Liga. Ndeshjen e ardhshme, tashmë me titullin në “xhep” 4 javë para fundit të edicionit...

Read More

Bye bye Salah, Leo Messi kalon sulmuesin e Liverpoolit në garën për Këpucën e Artë

Skuadra e Barcelonës ka fituar ndaj La Coruna me rezultatin 2-4. Në këtë takim ka shkëlqyer, Leo Messi që ka shënuar hat-trick. Leo Messi shpëtoi skuadrën e tij dhe ia siguroi titullin e kampionit 3 javë para përfundimit të kampionatit spanjoll. Përveç që ka shënuar hat-trick, Leo Messi ka arritur edhe të renditet si i pari në një luftë të madhe individuale, Leo Messi tani është lojtari me më së shumti gola të shënuar në top 5 ligat evropiane dhe kryeson listën për triumf për ‘Këpucën e Artë’. Ja renditja: Messi: 32 gola Salah: 31 gola Immobile 29 gola...

Read More

Të rinjtë heqin flamurin grek nga kisha në Sarandë: Shqiptarët s’kanë vdekur akoma/FOTO

Pak ditë më parë në një Kishë në Kranë të Sarandës valvitej një flamur grek dhe kjo ka ngjallur shumë reagime tek shqiptarët e zonës. Sot, disa aktivistë kanë hequr flamurin grek nga kisha e Kranës në jug të vendit. Ata kanë deklaruar për albeu: “Me ketë veprim i themi shtetit grek se shqiptari nuk ka vdekur akoma…” Sot rreth orëve të para të mëngjesit, aktivistë dhe veprimtarë të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar ose LSHB kanë hequr flamurin grek nga kisha e Kranës në jug të vendit, duke iu bërë të ditur grekut, që shqiptari nuk ka vdekur...

Read More