Month: January 2018

Arrestohet një shef policie në kufirin Shqipëri-Maqedoni, ja emri dhe foto!

Ish-shefi i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, Osman Levanaku është ndaluar nga policia në Qafë thanë. Ai akuzohet për dhunë gjatë protestës së Partisë Demokratike para Parlamentit shqiptar, ditën kur PS-ja zgjodhi kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku. Levanaku ka thënë se ndalimi është një hakmarrje e pastër politike. Ai ishte duke shkuar në Strugë për të kaluar natën e ndërrimit të viteve, kurse ka shtuar se nuk e dinte se rezultonte person në kërkim. Ai ka telefonuar nga qelia e paraburgimit disa media në Tiranë dhe sqaron se është ndaluar me akuzën se është person në kërkim, pasi kishte...

Read More

Fëmija i parë në Strugë është një djalë,Tetova rekord me tre fëmije të lindur për 2018

Viti 2018 në Tetovë ka nisur me bereqet. Natën e Vitit të ri kanë lindur 3 fëmijë i pari ka qenë djalë. Të gjithë fëmijët kanë lindur shëndosh e mirë. Djali i parë që ka lindur ka lindur me peshë 4.50 kg. Më pas ka lindur një vajzë dhe në fund një djalë tjetër. Ndërsa nga shtepia e shëndetit në Strugë në repartin e Gjinekologji obstetrise,njoftojne që fëmija e parë për vitin 2018 në Strugë ka lindur një djal...

Read More

Festimi i Vitit të Ri, shtatë të lënduar, njëri në gjendje të rëndë

Shtatë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencën e Prishtinës deri në orën 1 pas mesnate, ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. Këtë e bëri të ditur mjeku kujdestar në Emergjencë, Naser Syla, i cili tha se deri në orën 1 pas mesnate trajtim mjekësor kanë kërkuar 7 persona të lënduar nga mjetet piroteknike, ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë shëndetësore, pas goditjes që ka marrë nga një plumb qorr. Syla: Gjashtë persona të lënduar nga mjetet piroteknike, një nga plumbi “Prej orës 20:00 të mbrëmjes deri tani kanë qenë diku gjashtë raste...

Read More