Month: January 2018

Bllokohet Çairi, të shtëna me armë zjarri

Para pak çastesh në afërsi të Shtëpisë së Pleqve në lagjen e Fushë Tophanes në Çair janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Policia menjëherë ka dal në vendngjarje dhe ka bllokuar vendin ku kanë ndodhur të shtënat dhe po punon në zbardhjen e rastit. Për momentin nuk raportohet për viktima apo të plagosur...

Read More

Arratia e tretë e Edi Ramës

Nga Sali Berisha Edi Rama dje mori arratinë. Për të zhdukur çdo gjurmë, ai mbylli për herë të parë edhe vërvër TV-në apo teleneverinë, siç po e quan populli ERTV-në e tij. Ai kishte njoftuar se do të shkonte në Shkodër, por në fund zgjodhi vrimën e miut ku mbajti frymën në arrati për 24 orë. Pas 20 shkurtit të vitit 1991 dhe 14 shtatorit të vitit 1998, kjo ishte arratia e tretë e tij. Por, siç i thonë fjalës, “e treta e vërteta”! Kjo, sepse e para ishte një evakuim me autoblinda i Bllokut ditën e rrëzimit të...

Read More

U duashurua me sytë tij.Një romancë dashurie e lypsit dhe shkrimtares

Një shkrimtare e librave për fëmijë ka zbuluar se si ajo u dashurua me një burrë të pastrehë të alkoolizuar që e takoi në rrugë dhe tani ata janë të martuar me fëmijë. Emmy Abrahamson, 41 vjeç, nga Suedia, ishte duke pushuar në Amsterdam në vitin 2006 kur Vic Kocula iu afrua asaj, përcjell albeu.com Ajo e pa se ai ishte i pastrehë por menjëherë i tërhoqë vëmendjen “sytë e bukur kafë” të tij. Cifti biseduan dhe menjëherë pati një kimi midis tyre. Pas 10 minutash bisedë, Emmy pranoi të takonte Vic në të njëjtën njëjtën rrugë një javë...

Read More

I largoj Bilall Kasami nga Lëvizja Besa.Grupi Kahremanit i bashkohet PDSH-së?!

Grupi i pakënaqur i udhëhequr nga Nexhbedin Kahremani sipas burimeve jo zyrtare është duke kalkuluar për tu bashkangjitur me PDSH-në e Menduh Thacit. Sipas zërave, këtyre ditëve në një Hotel pronë e Sadi Bexhetit ka takime intensive mes krahut të Kahremanit dhe PDSH-së së Menduh Thacit. Lajmi që qarkulloi në mediat e PDSH-së se Lëvizja BESA është në koalicion me BDI-në dhe LSDM-në është një shpekulim nga grupi i Kahremanit për të krijuar huti në opinion dhe për të mbuluar bashkëpunimin e mundshëm me PDSH-në. Nexhbedin Kahremani është i afërt i Sadi Bexhetit dhe ky lloj bashkëpunimi ka filluar...

Read More