Month: December 2017

U ndal që të bëjë pazar në qytet dhe nuk u kthye në shtëpi – Zhduket vajza e re nga një fshat i Tetovës

Dje në ora 22:20, në stacionin policor të fshatit Kamjan, B.M. (1974) nga Pallçishti i Poshtëm, ka denocuar rastin e zhdukjes së vajzës së tij. Ai ka deklaruar se bashkë me vajzën A.M. (1998), rreth orës 10 të paradites kanë shkuar në Tetovë, ku në ndërkohë ai është kthyer në shtëpi, kurse ajo ka mbetur për të bërë pazar. Vajza për herë të fundit është parë rreth orës 16:30 para Xhamisë së Larme duke pritur furgonin për në fshat. Po merren masa për gjetjen e...

Read More

Protestohet në Shkup: Të zbardhen rastet e montuara politike

Të gjitha rastet e montuara me motive politike që nga viti 2001 duhet të revidohen dhe të rikualifikohen. Kjo është kërkesa e protestuesve në sheshin “Skënderbeu” në Shkup. Protestuesit thanë se nuk do të ndalin me protestat deri sa të pranohen kërkesat e tyre. Sa I përket rastit të Kumanovës, organizatorët e protestës thanë, se opinion duhet ta dijë përse nuk është bërë balistika e armëve që të dihet se: cili pjesëtarë i forcave të armatosura me armën e cilit pjesëtar të grupit është vrarë. “Ne kërkojmë rivlerësim- rikualifikim dhe rigjykim për arsye se janë bërë shumë shkelje procedural,...

Read More

Snajperisti Artan Grubi…

“Snajperisti i angazhuar (si dikur) per te evidentuar gabimet, leshimet, mashtrimet, genjeshtrat e Ziadin Seles, Artan Grubi po e kryen misionin e tij me perkushtim… Valle, ku do te ishim shqiptaret sot, nese SNAJPERISTI Artan Grubi do te evidentonte dhe do te reagonte nga “INDIJANCI”, “DIVO PLEME”, ndaj shume e shume shtremberimeve e etiketimeve qe u jane bere shqiptareve nga PARTNERT E TIJ TE BASHKEQEVERISJES…”, shkruan gazetari i njohur dhe publicisti Mehmet...

Read More

Ahmeti: Tash e ka radhën Menduhi që t’i mbledhë liderët shqiptarë

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, në takimin e fundvitit me gazetarët, ka deklaruar se PDSH-ja e ka radhën që të mbledhë liderët shqiptarë, duke thënë se takimi i përbashkët i liderëve shqiptarë do të ndodhë pas festave të fundvitit. “Mendoj se radhën për këtë takim të liderëve e ka PDSH për ta ftuar, dhe shpresoj që të njëjtën ta bëjnë pas festave. Ne si BDI deri më tani takimet të cilat i kemi thirrur, ftesë ju kemi bërë të gjitha partive politike, se si do ta bëjë PDSH-ja, nuk e di”, tha...

Read More

Strugë, një burrë plagoset nga një plumb qorr

Një 48 vjeçar, banor në fshatin Shum të Strugës, në oborrin e shtëpisë së tij është plagosur nga një plumb qorr në këmbë. Nga MPB njoftuan se D.K. është transportuar në Qendrën Mjekësore në Strugë, ku i është bërë operacion, dhe më pas është lëshuar në mjekim shtëpiak. Hetim kryen ekipet e Stacionit Policor -Strugë, ndërsa merren masa për zbardhjen e plotë të...

Read More