Month: November 2017

Arrestohet Sokol Mitrevski, ish-kryetari i Komunës së Gjorçe Petrovit

Ish-kryetari i Komunës Gjorçe Petrov, Sokoll Mitrovski, së bashku me edhe disa persona të tjerë, sot në mëngjes është arrestuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe autorizimeve, mëson MIA prej burimeve policore. Sipas njohurive të para, të cilat u ndanë në disa media, Mitrovski është arrestuar për rindarjen e paligjshme të tokës në territorin e komunës dhe për dhënien joligjore nën koncesion të...

Read More

Mot me diell, i ftohtë dhe me erë veriore

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht i ftohtë me erë të dobët veriore. Temperatura e mëngjesit në shumë vende do të bien nën zero. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus pesë deri në tre gradë, ndërsa ajo e ditës prej 10 deri në 15 gradë...

Read More