Month: November 2017

(FOTO)Kjo është studentja shqiptare që u gjet e vdekur

Mediat italiane kanë publikuat fotografinë dhe identitetin e studentes shqiptare, e cila u gjet e vdekur në një konvikt në Trieste, ku edhe studionte. Viktima është Floriana Xheka, 21 vjeçe, e cila sipas medieve lokale humbi jetën për shkak të një ataku kardiak. Në profilin në rrjetet sociale të vajzës, thuhet se ajo është nga Tepelena. Ajo u gjet e pajetë në konviktin ku jetonte, mbrëmjen e...

Read More

Zbulohet një laborator droge në Reçicë të Vogël

Në Reçicë të Vogël, policia ka zbuluar një laborator droge dhe ka vënë nën pranga të paktën 4 persona. Siç mëson Alsat nga burimet e tij, në laborator, si asnjëherë më parë në Maqedoni, janë gjetur qindra kilogramë drogë. Ende është e paqartë lloji i lëndës narkotike, megjithatë, kjo mbetet të vërtetohen së shpejti nga...

Read More

Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së: Nuk i japim legjitimitet vendimit për heqjen e imunitetit

Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së vlerësoi se vendimi i sotëm i Komisionit për çështje të rregullores, mandatit dhe imunitetit nuk është i bazuar në fakte dhe argumente, por dëshira për revanshizëm politik të LSDM-së dhe ndaj deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit, por edhe ndaj shumë qytetarëve. “Privimi nga liria e deputetëve është dëshmia më e lartë e mosekzistimit të sistemit juridik dhe mosrespektimit të Kushtetutës. Mesazhin që e dërgoi LSDM-ja me vendimin e sotëm të Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit është se LSDM-ja nuk do që të ekzistojë opozitë ndaj sundimit të tyre as në Kuvend, as jashtë...

Read More

FOTO/Shqipëri- Situatë kritike në autostradën Tiranë-Durrës, rreth 1 metër niveli i ujit

Reshje intensive të shiut kane shkaktuar probleme te medha ne gjithe vendin. Raportohet per përmbytjen e autostradës Tiranë – Durrës. Uji ka vërshuar në të gjithë autostradën. Disa automjete raportohen të mbuluara nga uji, po ashtu shumë të tjera në trafik mbeten të rrezikuara. Drejtuesit e mjeteve apelojnë për ndihmë nga Emergejncat Civile pasi situata po agravon. Ndërkoha ka reaguar edhe Policia e Shtetit e cila shprehet se përballë karburant Kastratit, niveli i ujit në karrexhatë ka arritur mbi 0.75 metra. Njoftimi nga Policia e Shtetit: Ne autostradën Tiranë -Durrës, përballë karburant Kastratit është bllokuar qarkullimi i mjeteve, pasi...

Read More

Këngëtarja shqiptare shantazhon futbollistin turk: 250 mijë euro ose do zbuloj që abortova

Këngëtarja shqiptare e bërë e njohur nga spektakli “DSDS” (talent show gjerman), Anita Latifi ka marrë vëmendjen e mediave gjermane pas shantazhit që i ka bërë futbollistit turk Hakan Çalhanoğlu. Anita Latifi ne gjykate Hakan Çalhanoğlu dhe Anita Latifi kanë qenë sot në gjykatën e Dusseldorfit ku Anita i ka mohuar akuzat. Ndërsa Çalhanoğlu ka pranuar se ka fjetur me këngëtaren, por është mbrojtur nga një shtatzëni e padëshiruar. “Ne kemi pasur miqësi të ngushtë dhe po ashtu edhe kemi fjetur bashkë. Por unë gjithmonë kam pasur kujdes dhe jam ruajtur”, ka thënë...

Read More