Month: October 2017

Kërkohet dorëheqja e Kasamit nga kreu i partisë

Një ditë pas zgjedhjeve, në Lëvizjen BESA nis të thellohet përçarja. Anëtarë të Kryesisë Qendrore, të pakënaqur me rezultatin e së dielës, kanë nis të kërkojnë hapur dorëheqjen e kryetarit Bilall Kasamit si dhe dorëheqjen e nënkryetarit Zeqirija Ibrahimi, i pari humbi nga Teuta Arifi e BDI-së, ndërsa i dyti humbi nga Visar Ganiu në Çair. Me këtë rast, ai që më së shumti i është gëzuar humbjes së Ibrahimit është Skender Rexhepi, i cili arriti që për bartës liste të këshilltarëve në Çair ta kandidojë Daim Luçin, të afërt me Skenderin, ndërsa në tubimet e raundit të dytë...

Read More

Shembet tuneli, 200 të vdekur në Korenë e Veriut

Të paktën 200 persona kanë vdekur pas shembjes së një tuneli në të fshehtë në Korenë e Veriut, ku testoheshin armët bërthamore. Tuneli u shemb afër bazës sekrete në Korenë e Veriut, ndërsa raportohet se edhe 100 tjerë kanë vdekur derisa janë munduar të shpëtojnë ata që kanë ngecur në tunel.Televizioni japonez Asahi ka konfirmuar lajmin.Tuneli i papërfunduar gjendej në afërsi të vendit, ku më 3 shtator Kim Jong-un kreu testin bërthamor.Nuk dihet nëse këto testime kanë shkaktuar shembjen e...

Read More

FOTO/ Aktorja shqiptare shumë seksi bën skena të nxehta në supermarket

Ajo është një nga aktoret më provokuese dhe njëkohësisht më të përfolura në vend. Eliona Pitarka është bërë pjesë e lajmeve rozë për shkak të postimeve të saj që ndezin rrjetin. Ajo i kushton një kohë të mirë fotografimit dhe kujdeset që ato të jenë ngacmuese në maksimum. Në foton e saj të fundit ajo provokon nga një market, duke nxjerrë format e saj bombastike. ‘Mua më intereson vetëm ushqimi dhe ‘like-et’ e pesë personave”, ka shkruar Elona krah fotos. Aktorja e e spektaklit të humorit ‘2XL’ është një nga më të përfolurat e momentit. Veç aktrimit ajo i...

Read More