Month: October 2017

Sela:Unë ministër i Zaevit, kurrë.

Udhëheqësi i Aleancës për shqiptarët, Zijadin Sela, ka mohuar zërat se do të zëvendësojë bashkëpartiakun e tij Arben Tarawari në postin e ministrit në Ministrinë e Shëndetësisë, pas publikimit të shkrimeve në disa media se ish kreu i Strugës është njëri nga kandidatët e mundshëm për kreun e kujdesit shëndetësor. Sela në lidhje me këtë per Makfaks thotë se ai nuk ka ndër mend të jetë ministri i Zaevit. – Unë ministri i Zaevit? Pra ju lutem, unë e konsideroj veten një person me vetëbesim dhe integritet, kështu është shprehur Sela pa e specifikuar nëse kjo do të thotë...

Read More

Nesër seanca parlamentare.A do ta mbështesë Ziadin Sela Zoran Zaevin?

Nesër në orën 11:00 është caktuar seancën e 18-të, në të cilën në rend dite janë disa pika. Sipas informacioneve nga Kuvendi, në mënyrë shtesë do të caktohet seancë për verifikimin e mandateve të deputetëve të rinj, të cilët do të vijnë në vendet e atyre, të cilët në zgjedhjet lokale u bënë kryetarë komunash.Po,a do të votojë Aleanca për Shqiptarët këtë pro verifikimit të mandateve të deputetëve të rinjë? Kujtojmë që LSDM nuk ka as shumicën e thjeshtë për të miratuar verifikimin e mandateve..Kujtojmë që Zoran Zaevit i mungojnë 5 deputetët në seancë,të cilët u mandatuan për kryetar...

Read More

“Vladimir Putin” publikon video propagandistike kundër Selës

Një video që u publikua gjatë zgjedhjeve lokale dedikuar votuesve maqedonas, ku u bëhet thirrje që të mos votojnë Selën dhe Kasamin. Ziadin Sela akuzoi Ramiz Merkon se shpërndante fletushka nëpër lokalitetet maqedonase për ta demonizuar atë para maqedonasve. Edhe kjo video është pjesë e kësaj fushate. Është publikuar në YouTube në akontin me emrin Vladimir...

Read More

Shënjestër e grabitësve një tjetër farmaci,këtë radhe në Shkup

Persona të maskuar me kanosje me pistoletë mbrëmë kanë grabitur një farmaci në lagjen Gjorçe Petrov. Siç njoftojnë nga MPB-ja, ngjarja ndodhi rreth orë 19 në një farmaci në rrugën “Gjorçe Petrov”, kur një autor i panjohur i maskuar me maskë në kokë, me kanosje me pistoletë ka kryer grabitje ndaj të punësuarve dhe u ka marrë paratë nga qarkullimi ditor. Është kryer ekspertizë dhe po merren masa për gjetjen e...

Read More

E fundit/ Aleanca për shqiptarë do të qëndrojë në qeveri

Treshja e koalicionit qeveritar, LSDM, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, do të vazhdojë të mbetet e njëjtë. Zyrtarisht nga Qeveria deklaruan se në këtë institucion nuk ka pasur dhe nuk do të ketë një debat të tillë, duke na adresuar për përgjigje te partitë. Nga partia e Ziadin Selës përsërisin qëndrimin e tyre se janë të përcaktuar për reforma dhe për bashkëpunim në zbatimin e programit qeveritar me të cilin parashikohen këto reforma. Qeveria është një sistem, një tërësi e cila duhet të përbëhet prej njësive që kanë veçori të përbashkëta. Në rastin konkret, ne e llogarisim veten si...

Read More