Month: September 2017

Erdogan kusht Amerikës: Duam ekstradimin e Gylenit në këmbim të pastorit

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajjip Erdogan sugjeroi të enjten se Turqia mund të lirojë pastorin amerikan të burgosur, nëse Shtetet e Bashkuara do të ekstradojnë klerikun mysliman që jeton në Pensilvani, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilin Ankaraja zyrtare e akuzon për organizimin e tentativës së grushtit të shtetit të korrikut të vitit të kaluar. Turqia kërkon me ngulm ekstradimin e Fethullah Gylen, dikur aleat i Erdoganit, mbështetësit e të cilit fajësohen nga autoritetet e turke për tentativën e grushtit të shtetit dhe përmbysjen e Erdoganit në korrikun e vitit të kaluar. Gylen ka mohuar kategorikisht të ketë...

Read More

Publikohet audio me zërin e liderit të ISIS-it

Grupi ekstremist, Shteti Islamik e ka transmetuar atë që thotë se është një regjistrimi i audios së liderit Abu Bakr al-Baghdadi. Një folës i cili duket si lideri i ISIS duket se i referohet kërcënimeve të fundit të Koresë së Veriut kundër Japonisë dhe SHBA. Ai gjithashtu flet për betejat në bastionet e ISIS si Mosul, i cili u rifitua nga forcat irakiane. Abu Bakr al-Baghdadi për kokën e të cilit është vendosur një shpërblim prej 25 milion dollarësh nuk është parë në publik që nga korriku 2014, gjë që ka hedhur dyshime për fatin e tij. Hera e...

Read More

Marketing Politik

Labunishta dhe bukuritë e saj natyrore të shkatërruara nga pus… Labunishta dhe rrethina e shkatërruar nga pushteti i deritanishëm.Tani vjen një fymë e re, ejani ta ndërtojmë së bashku me doktor Samir Juskoskin dhe kandidatin për kryetar komune Lavdrim Elmazi.Për një jetë të re!#meBesë #voto14 Posted by Lavdrim Elmazi – Lëvizja BESA on Friday, September 29, 2017 Labunishta dhe rrethina e shkatërruar nga pushteti i deritanishëm. Tani vjen një fymë e re, ejani ta ndërtojmë së bashku me doktor Samir Juskoskin dhe kandidatin për kryetar komune Lavdrim Elmazi. Për një jetë të re! #meBesë...

Read More

“PARACETAMOL” VDEKJEPRURËS SHITET NË MAQEDONI ?! (FOTO)

Në rrjetet sociale është paraqitur një fenomen i rrezikshëm dhe një lloj paralajmërimi për një lloj barne paracetamol që përmban një virus vdekjeprurës duke e ilustruar atë edhe me një foto shkruan skopje24.mk, transmeton Faktiditor.ch. Aty jepen edhe sugjerime që njerëzit të kenë kujdes dhe vëmendje të vecantë që mos e marrin Paracetamol P/500.Ai sipas këtyre informacioneve që qarkullojnë në rrjetet sociale është i ri dhe ka një ngjyrë më të bardhë .Mjekët udhëzojnë se ai përmban virusin e quajtur ” Machupo”, që konsiderohet si njëri ndër më të rrezikshmit viruse në botë me vdekshmëri të lartë .Në rrjete...

Read More

Pas shkarkimit, nuk do ta besoni klubin që kërkon Ancelottin

Pas shkarkimit nga Bajerni i Mynihut, Carlo Ancelotti mund të rikthehet në Premier Leaguen angleze.Tabloidi britanik “The Sun” shkruan se trajneri italian mund të jetë pasardhës i Slaven Bilic te skuadra e West Hamit.Ai u shkarkua një ditë pas humbjes 3-0 nga Paris Saint-Germain në Champions League.Ish-trajneri i Chelseat, Real Madridit, PSG-s dhe Milanit, ishte në krye të Bayernit gati 15 muaj duke marrë postin nga Pep Guardiola në korrikun e vitit...

Read More