Month: September 2017

Mërgata e Zvicrës sot pret Ziadin Selën dhe Ymer Ymerin

Mërgata e Zvicrës sot pret Ziadin Selën dhe Ymer Ymerin Me ftesë të mërgatës strugane në Zvicër, kryetari i Aleancës për Shqiptarët i shoqëruar nga bartësi i listës për këshilltarë për në Këshillin e Strugës, z. Ymer Ymeri do të marrin pjesë në tubimin elektoral, që do të mbahet në në Hotel Toss, Zucherstrasse 106, Ëinterthur me fillim në orën 18:00. Nga Zvicra, do të jepen mesazhet për mbështetjen e Aleancës për Shqiptarët. Tubimi do të transmetohet në kohë reale, ndërsa shfrytëzojmë rastin t’I ftojmë të gjithë të jenë të pranishëm! Bashkë , Si një aleancë e vërtetë, me...

Read More

Ramiz Merko merr mbështetjen e biznesmenëve

Fryma e fitores e Ramis Merkos dhe BDI-së arrin dhe tek afaristët dhe bizneset e Strugës. Të gjithë këto biznese mbështesin Ramis Merkon se për to ka shumë rëndësi politikat mbështetëse afariste nga ana e komunës, lehtësimi i procedurave administrative komunale dhe ndikimi i këtyre procedurave në zhvillimin e biznese. Shumica e Ndërmarjave të sukseshme mbështesin fuqishëm programin e BDI-së për Strugën e së...

Read More

Moti sot i paqendrueshëm, temperatura në rënie

Moti sot në Maqedoni do të jetë i paqendrueshëm, me vranësira dhe i freskët. Do të fryjë erë e lehtë në drejtim të veriperëndimit. Temperaturat e mëngjesit do lëvizin midis 3 dhe 12 gradë celsius, ndërsa ajo ditore prej 15 deri më 22 gradë celsius.Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm, me vranësira dhe me erë në drejtim...

Read More

Nga Tirana,Sela trgon ngjarjet e 27 prillit

Lideri I Aleancë për Shqiptarë,Ziadin Sela rrëfen për herë të parë ngjarjet e 27 prillit që ndodhën ne Parlamentin e Maqedonis.Ai përball Arian Canit në emisionit në Zonë e Lirë,rrefen si pa vdekjen me sy.Sela,tregon vetë momentin e parë që u godit nga turma me mbi 30-40 njerëz,dhe që nga ai moment, nuk kujton asgjë se cfarë ka ndodhur me të.Ndër të tjera,Sela thotë se kanë qëne punjësit e sigurimit që kanë shpëtuar atë,të cilët e kanë gjetur në koridoret e...

Read More

Jo Albin, Rama nuk është “miku” yt

Nga Andi Bushati Më në fund Albin Kurti e theu akullin. I konsideruar në Prishtinë si një partner i afërt i kryeministrit të Shqipërisë, i veshur me aureolën e atij që Rama e ka quajtur si një vlerë të shquar në skenën politike shqiptare, i lëkundur nga dobsia që të majtët kanë qoftë edhe për sivllezërit e tyre fallco, lideri i Vetëvendosjes vendosi të flasë publikisht kundër. Natyrisht ai e kapërceu këtë prag pasi nuk e duroi dot farsën e turpshme që u luajt në Tiranë. Ai nuk e honespsi thirrjen që kryeministri shqiptar i bëri homologut të tij...

Read More