Month: September 2017

Kokainë dhe armë, goditet struktura kriminale

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bazë të informacioneve të siguruara nga Strukturat Policore kanë goditur një rast të drogave të forta, duke finalizuar me sukses operacionin e koduar”Segmenti”.Janë arrestuar në flagrancë shtetasit: Laurian Malko 32 vjeç, banues në Durrës; Elmaz Gjepali 29 vjeç, banues në Gjepalaj, Shijak; Mirvete Tupi 47 vjeçe, banuese në Durrës.Arrestimi i tye u bë pasi: Më datë 25.09.2017, në lagjen Nr.14, Shkozet gjatë kontrollit të ushtruar shtetasve të mësipërm I’u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale:  rreth 0.5 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë; një pisoletë tip Ekol...

Read More

Takimi parë i princit Harry me Melania Trump

Princi dhe “Zonja e Parë”, mund të jetë titulli i një përralle, por nuk është në fakt: Harry dhe Melania Trump janë takuar për herë të parë në Toronto të Kanadasë. Të dy kanë qenë të përkushtuar si përfaqësues të kombeve të tyre për ushtarakët invalidë për shkak të shërbimit në “Invictus Games 2017”, ku kanë ndaluar dhe kanë kryer një takim të shpejtë dypalësh....

Read More

Hysaj merr super lajm para ndeshjes së Championsit

Sot në orën 20:45 skuadra e Liverpoolit do të presë në shtëpi skuadrën e Feyenoordit në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të fazës së grupeve të Champions Leagues. Agjencia e njohur e lajmeve në Itali “Calciomercato.com” ka zbuluar formacionet e mundshme të skuadrave ku ajo që bie në sy është prezenca si titullar e mbrojtësit shqiptar, Esleid Hysaj. NAPOLI – Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne. FEYENOORD – Jones; Diks, St. Juste, van der Heijden, Nelom; Amrabat, El Ahmadi, Vilhena; Berghuis, Kramer,...

Read More

Zyrtarisht nisi fushata zgjedhore

Partitë, koalicionet dhe kandidatët e pavarur, cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet lokale që duhet të mbahen më 15 tetor të këtij viti, prej sot e fillojnë fushatën 20 ditore zgjedhore.Fushata për rrethin e parë zgjedhor përfundon më 13 tetor në orën 24:00.Me short në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve ishte konstatuar renditja në listën e vetme të kandidatëve në fletëvotime për zgjedhjet e ardhshme lokale që duhet të mbahen më 15 tetor.Lista me kandidatë për kryetarë të komunave dhe për këshilltarë kanë parashtruar 19 parti dhe koalicione, ndërsa 64 janë nga grupe votuesish.E para në fletëvotim do të...

Read More

Tërhiqet nga gara kandidati i PDSH-së në Strugë

Kandidati për kryetar të komunës së Strugës Mendi Asani,përmes një konferenc  për  shtyp,ka deklaruar dorëheqjen e tij nga gara për postin e numrit një të komunës që do të yhvillohen më datë 15 tetor.Ai foli në emrin e Partis Demokratike Shqiptare,rreth situas politike që po zhvillohet në Strugë,se shqiptarët rrezikojnë dhe Strugën mund ta fitoj një kryetar jo shqiptar.Asani,gjithashtu foli edhe për qëndrimin që do të mbaj PDSH në këto zgjedhje, do të jenë të fokusuar vetëm tek lista zgjedhore për  këshillin komunal,ndërsa la të kuptohet që votuesit e këtij subjekti  do të jenë të lirë për të votuar...

Read More